top of page

Otel Yöneticileri ve Sahipleri YieldXpert İle Neden Çalışmalıdır ?

Güncelleme tarihi: 21 Oca 2020

Otellere verdiği profesyonel danışmanlık hizmeti ile adından sıkça söz ettiren YieldXpert (Otel Gelir Yönetimi Danışmanlığı) sahibi Oğuz Tunçbilek gelirlerini ve karlılıklarını arttırmak isteyen otelciler için gelir yönetiminin neden gerektiği ve YieldXpert'in otellere gelir arttırmada nasıl yardımcı olabileceğini paylaştı.


Otel Gelir Yönetimi yani Revenue Management’in amacı; doğru ürünü, doğru zamanda, doğru fiyata, doğru müşteriye en verimli kanal aracılığı ile satmaktır. Pazara yeni oteller gelip rekabeti arttırması, hali hazırdaki maliyetlerin her geçen gün artması, konaklama vergisi, tanıtım fonu gibi ek yüklerin gelmesi, gelirler yönetiminin daha iyi yapılmasını ticari olarak hayati derecede önemli hale getirmiştir. Bununla birlikte, gelirler yönetiminde kullanılmakta olan araçlar ve programların her gün daha da sofistike ve karmaşık hale gelmesi, pazar payını arttırmak ve hedeflenen cirolara ulaşmak isteyen otel yöneticilerini,  gelir yönetimine çok daha fazla odaklanmak zorunda bırakmıştır.

Bu zorunluluğa rağmen, otel yöneticilerinin günlük programları, otelin işletilmesi, satış görüşmeleri, mal sahibi ilişkilerini yönetmek, ve misafirlerin memnuniyetini sağlamak ile yoğun olduğundan, otellerinin ticari başarısı için son derece önemli olan Gelirler Yönetimine dilediği kadar odaklanamamaktadırlar.Yönettikleri otelin, hızla artan rekabetçi piyasa koşullarında, potansiyel fırsatlardan doğru zamanda faydalanması, ekiplerin proaktif olarak çok daha fazla gelir odaklı hareket etmesini sağlamak ve otel gelirlerini arttırmak için, YieldXpert | Otel Gelir Yönetimi Danışmanlığı kurulmuştur.


YieldXpert | Otel Gelir Yönetimi Danışmanlığı ana faaliyet konuları şöyledir:

-      Otel Gelir Yönetimi Desteği

-      Otel Gelir Yönetimi EğitimiÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ ile, otelin gizli kalmış potansiyelini ortaya çıkarıyor ve otelin ve ekiplerin ihtiyaçlarını belirliyoruz.

Genel olarak tüm otellerin ihtiyaçlarına uygun geliştirdiğimiz STRATEJİK ANALİZ MODÜL’lerimizden birini uygulayarak, gelir arttırımı odaklı aktiviteler geliştiriyoruz. Otel yönetimi tercih ederse, bu aktiviteleri uygulamaya alırken, OTEL EKİPLERİNE SÜRELİ veya SÜRESİZ DESTEK VEREREK YÖNLENDİRİYORUZ.

ONLİNE KANALLARI gelir arttırmaya destek verici hale getirerek, bu kanalları YÖNETMEK destek modellerimiz arasındadır.

Dileyen otel sahipleri ve otel yöneticileri bizden, ekiplerine revenue management kültürü vermek için GELİR YÖNETİMİ EĞİTİM hizmetide alabilir.

Tüm bu gelir arttırıcı aktiviteleri yapabilmek için gereken tecrübeyi, 15 sene boyunca, Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye’de, çeşitli otel tiplerini, (fuar, havaalanı, tatil, şehir oteli gibi) yöneterek topladık.Çalıştığımız pozisyonlar, hem otel, hem bölgesel hemde merkez ofis seviyesinde olduğu için otel yöneticilerine ve otel sahiplerine en uygun hizmeti verebiliyoruz.

Otel gelirlerini arttırmak ve daha çok kazanmak isteyen tüm otel yöneticileri ve mal sahipleri www.yieldxpert.com üzerinden bizimle iletişime geçerek profesyonel çözümlerimizden yararlanabilirler.

Oğuz Tunçbilek

Otel Gelir Yönetimi Danışmanı

31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page