top of page

 OTEL GELİR YÖNETİMİ

ANALİZ MODÜLLERİ

Tesisinizde otel gelir yönetimi / revenue management uygulamalarına başlamadan önce, tesisinizin ticari fotoğrafını çekmeniz gerekmektedir. Fotoğrafın vereceği veri ile kendinize bir başlangıç noktası ve bir yol haritası geliştirmenize olanak sağlar. Otel gelir yönetimi analiz modüllerimiz ticari fotoğrafınızı çekmek için en iyi uygulamalardır. 

 

Gelir arttırımı odaklı stratejik analiz modüllerimiz, otelinizdeki ve pazarınızdaki fırsatları ortaya çıkarmak için geliştirilmiştir. ÜCRETSİZ KEŞİF  GÖRÜŞMESİ ile belirlediğimiz ihtiyaçlarınıza göre tespit ettiğimiz bir modül ile gelir arttırımında fırsatlarınızı ortaya çıkarıyoruz. Bu fırsatları size aksiyon listesi olarak sunuyoruz. Dilerseniz uygun modelimizle aksiyon listesini takip ederken ekiplerinizi destekleyip yönlendiriyoruz.

Sade ve Kompleks modüllerimizi uzaktan çalışma ile de uygulayabiliyoruz. Özgün modülümüzü uzaktan uygulayabilsek de, otelinizi ziyaret ederek daha çok fayda sağlayabiliyoruz.

 

SADE MODÜL

Her otel için uygun olan bu modülümüz ile, kendi websiteniz ve popüler dört OTA'daki içeriğiniz analiz edilir.

Analiz sonucu olan aksiyonları aldığınızda, dijital platformlardaki  otel içeriğiniz zenginleşir. Zengin ve çekici içeriğiniz olacağı için, web sitenizden gelen rezervasyon hacmi yükselir ve online seyahat acentelerinin (OTA) portallarında sıralamanız artar. Her online platformda içeriğiniz, gelir arttırımını destekleyeceği için, bu kanallardan gelen rezervasyonlar artarak gelirlerinize pozitif etkide bulunur.

KOMPLEKS MODÜL

Otelinizin ve tespit ettiğiniz dört rakip otelin, oda tiplerini, oda tiplerine uygulanan fiyat noktalarının analizini yapıyoruz. Otelinizdeki oda tiplerinin fiyat noktalarını sezonsal ve stratejik olarak daha rekabetçi pozisyona getirecek aktiviteler geliştiriyoruz.

Analiz aksiyonları uygulandığında, yüksek oda tiplerinin ücretsiz verilmesini minimuma indirerek ortalama fiyat artışına pozitif etkide bulunulur. Oda tipi farkının stratejik olarak değişimi ile ilave gelir kaynağı yaratmanılır. SADE ANALİZ modülümüzü KOMPLEKS modülünden faydalanmak isteyen otellerimize ÜCRETSİZ sunuyoruz. 

ÖZGÜN MODÜL

Dinamik pazarlardaki otelleri için en faydalı modülümüzdür. SADE ve KOMPLEKS MODÜLLERİNİ, bu modülü alan otellerimize ÜCRETSİZ sunuyoruz. Diğer iki modülle beraber bu modülü uyguladığımızda, fiyat noktalarını, oda envanterine uyguladığınız kısıtlamaların analizini ve online seyahat acentelerinden sağladığımız analitik verileri kullanarak, sezonsal dinamik ve rekabetçi fiyat stratejisi geliştirebilirsiniz.

MAKSİMUM MODÜL

Otelin geçmiş performansı, pazar payı ve market segment bazında analiz edilerek, fırsatlara göre stratejik destek sunar. Performans incelemeleri ve forecast çalışması yaparken, otel ekiplerinin gelir yönetimi kültürüne entegre edilmesi ve gelir geliştirmeye destek olmasını sağlar.

Bu modül uygulandığında, ekipleriniz gelir arttırımına daha duyarlı olacakları için, gelirleri etkileyecek her rezervasyon talebi ( grup, şirket, münferit) gerekli kârlılık analizi yapılmadan kabul etmeyecek. Doğru fiyat teklifleri ile ortalama fiyat, dolayısı ile gelirleriniz artacak. Bu sayede otel yönetimi daha hassas forecast ve bütçeleme yapabilecektir. Segment analizi ile daha kârlı segmentler tespit edilerek, ekipler bu segmentleri geliştirmek için yönlendirileceklerdir.

bottom of page