GELİR YÖNETİMİ 

DESTEK MODELLERİ

HER OTELİN UZMAN OTEL GELİR YÖNETİMİ HİZMETİNE ERİŞİMİ 

OLMASINI SAĞLIYORUZ

BİZE ULAŞIN DETAYLARI KONUŞALIM 

 

Günümüz pazar koşullarında otellerde gelir yönetimi stratejilerini uygulamak mecburiyet haline gelmektedir. Otelinde gelir yönetimi uzmanı için bütçesi olmayan otel yöneticileri, operasyonel sorumluluklarından dolayı gelir yönetimi uygulamalarına zaman ayıramadıkları için, her gün gelir arttırımı fırsatı kaçırmaktalardır. Kaçırdığı gelir arttırımı fırsatının farkında olan, artan rekabet ve maliyetler yüzünden gelir optimizasyonu ve arttırımı için gelir yönetimi uygulamalarına ihtiyaç duyan, her pazardaki, her tipteki ve kapasitedeki otele FREELANCE UZMAN OTEL GELİR YÖNETİMİ desteği sunuyoruz. Verilecek desteğin alanı ve süresini ücretsiz keşif görüşmemizde beraber belirliyoruz.

Otel Gelir Yönetimi kadrosu olan oteller, ekiplerinin farklı bakış açıları ile yönlendirilmesini sağlamak, her zamankinden farklı detaylara hakim olmak, uluslararası otelleri zincirlerinin gelir yönetimine nasıl baktığını görmek ve otellerinde uygulamak için bizden destek alabilirler.

Genel olarak hangi alanlarda uzman otel gelir yönetimi desteğine ihtiyacınız olduğunu ve neden gelir yönetimi uzmanından yararlanmanız gerektiğini daha iyi anlatabilmek için, içinde olabileceğiniz durumun bir örneğini  senaryolar sayfamızda görebilirsiniz. Her senaryo için, hali hazırdaki durum, yapmayı düşündüğünüz değişiklikler ve YieldXpert olarak siz sunduğumuz çözüm önerilerimizi görebilirsiniz. 

 

Bu senaryolara geçmeden önce, genel olarak otel gelir yönetimi nedir ve neden otel gelir yönetimine ihtiyacınız olduğunu anlatan sunumumuzu blog sayfalarımızda bulabilirsiniz. Sunumumuzu izledikten ve senaryolara göz gezdirdikten sonra, aşağıda sıraladığımız destek modelleri daha anlamlı olacaktır.

KISA DÖNEM OTEL GELİR YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

( 3 Aya Kadar )

Kısa dönem otel gelir yönetimi destek / revenue management support modeli, belirli konularda destek arayan oteller için uygun bir modelimizdir. Örnek konuları şöyle sıralayabiliriz: 

 • Fiyat Stratejisi Geliştirme

 • Online Mecralarda Otel Bilgilerinin, Gelir Arttırma Odaklı Değiştirilmesinde

 • Eğitim ve Eğitim Sonrası Takibi Destek

 • Rakip ve Pazar Analizi ne göre Strateji Geliştirme

 

Farklı destek konuları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

UZUN DÖNEM OTEL GELİR YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

( 12 Aya Kadar )

 

Uzun dönem otel gelir yönetimi / revenue management support modelleri, analiz modüllerimizden faydalanan otelleri, sunulan aksiyonlara odaklanan ticari ekipleri desteklemek için geliştirilmiştir. Aynı zamanda, belli bir süre dışarıdan freelance otel gelir yönetimi desteği almak isteyen oteller de bu modelimizden faydalanabilirler. Örnek destek alanları şöyle olabilir:

 • Günlük veya haftalık pazar fiyat analizi ve stratejinin değiştirilmesi

 • Haftalık ileriye dönük talep analizi ve strateji geliştirme

 • Talep analizine göre pazarlama departmanını yönlendirme

 • Gerçekleşmiş performansa göre aktiviteler geliştirme

 • Kanal çeşitlemesi yaratarak, belirli bir partnere bağımlılığı azaltmak

 • Ek otel gelir kaynakları belirlemek ve sürekli gelir akışı için sistem geliştirmek

 

İsteğinize bağlı olarak, farklı alanlardaki çalışmalar için uzun dönem otel gelir yönetimi destek modelimizide kullanabilir, destek süresini ve görev tanımını beraber belirleyebiliriz.

 

SÜRESİZ OTEL GELİR YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

Süresiz destek modelininin amacı, işletmeye dışarıdan otel gelir yönetimi desteği vermektir. Özgün ve Maksimum analiz modülleri bu modele ücretsiz olarak dahildir. Bu modelde, mutabık kaldığımız aralıklarda gerçekleştireceğimiz toplantılarda, hem trendleriniz ve rakiplerinizin konumu ışığında otel gelir yönetimi stratejinizi gözden geçirip verilen kararların uygulanmasını sağlanacak, hemde analiz modüllerimizden çıkan aksiyonlarını takibini yaparak, ekipleriniz daha gelir arttırımı odaklı çalışmaya yönlendirilecektir. Hem süreli hem süresiz destek modeli için, özellikle dinamik pazarlardaki oteller için rate shopper yazılımı gerekmektedir.

 

 

ONLİNE KANAL YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

Fiyat değişiklikleri yapacak, online kanallardaki içeriği analiz edip yönetecek ekibi olmayan oteller için geliştirdiğimiz bu modelimizde, oteller pazarlarına uygun otel gelir yönetimi aktivitelerimizden de yaralanabileceklerdir. Küçük ve butik oteller için ideal hizmettir. 

 

OTEL GELİR YÖNETİMİ YAZILIMI SEÇİMİ DESTEĞİ

Otel gelir yönetimi uygulamaları, yardımcı yazılım programları desteği olmadan verimli sonuçlar vermez. YieldXpert size, ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun yazılım desteği seçme desteği vermektedir. Verimli, sonuç odaklı otel gelir yönetimi uygulamalarını size için listeledik. Tabiiki her otelin hepsine ihtiyacı yoktur ama her otel bu yazılımlardan fayda görecektir. Tesisisiniz için doğru yazılım seçmede size destek olabiliriz. Bize hemen ulaşın ve detayları konuşalım.

 • RATE SHOPPER YAZILIMI 

Her otel için gerekli olan, olmazsa olmaz yazılımdır. Pazarda çeşitli firmaların çeşitli ihtiyaçları karşılayan, her bütçeye göre rateshopper versiyonları bulunmaktadır. Pazarınızdaki rakiplerin, farklı tarihler ve kalış süreleri için mevcut ürünlerini nasıl fiyatladığını çeşitli formatlarda bulabilirsiniz. Normalde saatlerce sürecek ve personeli verimsiz kullanma yöneltecek bu araştırma, rateshopper yazılımı ile size bir tuş kadar yakın.

 • CHANNEL MANAGER 

CRS sistemi OTA'lar ile direk bağlantısı olmayan her otel için gereklidir. Fiyat paritesi sağlamak için olması gereken bir yazılımdır. Bu yazılım, fiyatlarınızı tek tuş ile istediğiniz kanallar ile paylaşır. Tüm OTA'ların extranetlerini tek tek güncellemeniz gerekmez. Gerektiğinde tek tuş ile otelinizi satışa açıp kapatabilirsiniz. Piyasada çok farklı yerli ve yabancı ürünler bulunmaktadır. Her ürünün kendine göre avantajı vardır. İhtiyaçlarınıza göre doğru olan ürünü seçmenizde sizi destekliyoruz.

 • REVENUE MANAGEMENT SYSTEM (RMS)

Dinamik pazarlarda dinamik fiyatları olan otelleri için en gerekli yazılımdır. Bir insanın yapamayacağı kompleks talep analizlerini yaparak, size her gün/ay/ yıl için tahmin verip kaynaklarınızın verimli kullanılmasını sağlar. Bazı RMS yazılımları,  talebe göre satış fiyatı önerisinde bulunur, gelir maksimizasyonu yapmak için, düşük fiyatlı segmentleri satışa kapatır. Bu yazılımlar, entegre raporlama sistemleri ile, oldukça detaylı analiz yapma imkanı sunar.

 • HOTELLIGENCE

Dinamik ve daha çok iş segmentinin yoğun olduğu pazarlarda, GDS kanalı üzerinden gelip ama sizi kullanmayan şirket ve acentelerin performans 

detaylarını gösteren bir yazılımdır. Şirket segmenti yüksek olan otellerin çok fayda göreceği bir yazılımdır. Satış ekiplerinin aylar sürecek çalışmasını tek tuşla size getirir. 

 • DEMAND360

Dinamik ve yarı dinamik pazarlarda, ileriye dönük pazarınıza gelen segmentleri ve kanalların detaylarını gösterir. Bu sayede, yapacağınız strateji değişiklikleri tahmine dayalı değil veriye dayalı olduğu için, hedeflerinize ulaşmanız daha sağlıklı olmaktadır

 • YouTube
 • LinkedIn Social Icon
 • Instagram
 • Wix Facebook page
 • Wix Twitter page

©2019 by YieldXpert 

M: +90 535 366 0207

Mail: bilgi@yieldxpert.com