top of page

DESTEK VE DANIŞMANLIK

HER OTELİN UZMAN OTEL GELİR YÖNETİMİ HİZMETİNE ERİŞİMİ 

OLMASINI SAĞLIYORUZ

 

Günümüz pazar koşullarında otellerde gelir yönetimi stratejilerini uygulamak mecburiyet haline gelmiştir. Otelinde gelir yönetimi uzmanı için bütçesi olmayan otel yöneticileri, operasyonel sorumluluklarından dolayı gelir yönetimi uygulamalarına zaman ayıramadıkları için, her gün gelir arttırımı fırsatı kaçırmaktalardır. Kaçırdığı gelir arttırımı fırsatının farkında olan, artan rekabet ve maliyetler yüzünden gelir optimizasyonu ve arttırımı için gelir yönetimi uygulamalarına ihtiyaç duyan, her pazardaki, her tipteki ve kapasitedeki otele FREELANCE UZMAN OTEL GELİR YÖNETİMİ desteği sunuyoruz. Verilecek desteğin alanı ve süresini ücretsiz keşif görüşmemizde beraber belirliyoruz.

 

Freelance Gelir Yönetimi Hizmeti 

Geliştirdiğimiz yapılan işe göre ücretlendirme modeli sayesinde, bütçesinde devamlı gelir yönetimi uzmanı - revenue manager kadrosu olmayan fakat, gelir optimizasyonu ve arttırımı sağlamak için ihtiyaç duyulan zamanda, ihtiyaç duyulan alanlarda, ( örneğin fiyat stratejisi yaratma ve düzenli kontrol etme, kanal çeşitliliği yaratma, ortalama fiyat arttırımı, performans analizi ve gelir arttırımı aktiviteleri geliştirme gibi ) gelir yönetimi uygulamalarından faydalanmak için, dışarıdan uzman destek arayan tesisler için ideal bir hizmet sunuyoruz, çünkü tam zamanlı otel revenue manager maliyetine göre oldukça ekonomik çözümler sunabiliyoruz.

Otel Gelir Yönetimi kadrosu olan oteller, ekiplerinin farklı bakış açıları ile yönlendirilmesini sağlamak, her zamankinden farklı detaylara hakim olmak, uluslararası otelleri zincirlerinin gelir yönetimine nasıl baktığını görmek ve otellerinde uygulamak için bizden destek alabilirler.

Genel olarak hangi alanlarda uzman otel gelir yönetimi desteğine ihtiyacınız olduğunu ve neden gelir yönetimi uzmanından yararlanmanız gerektiğini daha iyi anlatabilmek için, içinde olabileceğiniz durumun bir örneğini  senaryolar sayfamızda görebilirsiniz. Her senaryo için, hali hazırdaki durum, yapmayı düşündüğünüz değişiklikler ve YieldXpert olarak size sunduğumuz çözüm önerilerimizi görebilirsiniz. 

 

Bu senaryolara geçmeden önce, genel olarak otel gelir yönetimi nedir ve neden otel gelir yönetimine ihtiyacınız olduğunu anlatan sunumumuzu blog sayfalarımızda bulabilirsiniz. Sunumumuzu izledikten ve senaryolara göz gezdirdikten sonra, aşağıda sıraladığımız destek modelleri daha anlamlı olacaktır.

KISA DÖNEM OTEL GELİR YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

( 3 Aya Kadar )

Kısa dönem otel gelir yönetimi destek / revenue management support modeli, belirli konularda destek arayan oteller için uygun bir modelimizdir. Örnek konuları şöyle sıralayabiliriz: 

  • Fiyat Stratejisi Geliştirme

  • Online Mecralarda Otel Bilgilerinin, Gelir Arttırma Odaklı Değiştirilmesinde

  • Eğitim ve Eğitim Sonrası Takibi Destek

  • Rakip ve Pazar Analizi ne göre Strateji Geliştirme

 

Farklı destek konuları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

UZUN DÖNEM OTEL GELİR YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

( 12 Aya Kadar )

 

Uzun dönem otel gelir yönetimi / revenue management support modelleri, analiz modüllerimizden faydalanan otelleri, sunulan aksiyonlara odaklanan ticari ekipleri desteklemek için geliştirilmiştir. Aynı zamanda, belli bir süre dışarıdan freelance otel gelir yönetimi desteği almak isteyen oteller de bu modelimizden faydalanabilirler. Örnek destek alanları şöyle olabilir:

  • Günlük veya haftalık pazar fiyat analizi ve stratejinin değiştirilmesi

  • Haftalık ileriye dönük talep analizi ve strateji geliştirme

  • Talep analizine göre pazarlama departmanını yönlendirme

  • Gerçekleşmiş performansa göre aktiviteler geliştirme

  • Kanal çeşitlemesi yaratarak, belirli bir partnere bağımlılığı azaltmak

  • Ek otel gelir kaynakları belirlemek ve sürekli gelir akışı için sistem geliştirmek

 

İsteğinize bağlı olarak, farklı alanlardaki çalışmalar için uzun dönem otel gelir yönetimi destek modelimizide kullanabilir, destek süresini ve görev tanımını beraber belirleyebiliriz.

 

OTEL GELİR YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞI 

Danışmanlık hizmetimizden en az 6 ay yararlanmak isteyen otellere, Özgün ve Maksimum analiz modüllerimizi ücretsiz sunuyoruz. Bu modelde, mutabık kaldığımız aralıklarda gerçekleştireceğimiz toplantılarda, hem trendleriniz ve rakiplerinizin konumu ışığında, otel gelir yönetimi stratejinizi gözden geçirip verilen kararların uygulanmasını sağlanacak, hemde analiz modüllerimizden çıkan aksiyonlarını takibini yaparak, ekipleriniz daha gelir arttırımı odaklı çalışmaya yönlendirilecektir. 

 

Hem süreli hem süresiz destek modeli için, özellikle dinamik pazarlardaki oteller için rate shopper yazılımı ve channel manager yazılımı gerekmektedir.

 

ONLİNE KANAL YÖNETİMİ DESTEK MODELİ

Fiyat değişiklikleri yapacak, online kanallardaki içeriği analiz edip yönetecek ekibi olmayan oteller için geliştirdiğimiz bu modelimizde, oteller pazarlarına uygun otel gelir yönetimi aktivitelerimizden de yaralanabileceklerdir. Küçük ve butik oteller için ideal hizmettir. 

 

OTEL GELİR YÖNETİMİ YAZILIMI SEÇİMİ DESTEĞİ

Otel gelir yönetimi uygulamaları, yardımcı yazılım programları desteği olmadan verimli sonuçlar vermez. YieldXpert size, ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun yazılım seçme desteği vermektedir. 

bottom of page