top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hotel Revenue Management - Otel Gelir Yönetimi Nedir ?

 

Doğru odayı, doğru zamanda, doğru fiyata, doğru misafire, doğru kanal aracılığı ile satarak gelir ve kârlılık arttırmaktır. Örneğin, sahil otelisiniz ve otelinize gelen rezervasyonların %80'i tur operatöründen gelmekte. Revenue Management ile, yüksek sezonda zaten gelecek olan talebi, sadece tur operatöründen almaz, başka yüksek fiyatlı kanallardan alarak hem gelir hem kârlılığınızı arttırırsınız.

Otellerde Gelir Yönetimi Strateji ve Taktikleri Neden Uygulanmalıdır ?

 

Pazardaki otel sayısının yükselmesi, rekabeti aynı oranda arttırmaktadır. Dolayısı ile, geçmişte uyguladıkları stratejileri uygulayan otel yöneticileri, geçmişteki gelirlere ulaşamayacakları için, yüksek gelir elde etmek ve pazar payını koruyup bir nebze olsunda yükseltmek için, otel gelir yönetimi stratejilerini devreye almaları gerekmektedir. Otel gelir yönetimi stratejileri, gelir seviyelerini optimize etmekle beraber, kaynaklarıda stratejik kullanmayı sağladığı için, maliyetleri düşürüp verimliliği de arttıracaktır. 

Hangi Pazarlardaki ve Otel Tiplerinde Otel Gelir Yönetimi Uygulanır ?

 

Her pazardaki her otel gelir yönetimi stratejilerini uygulayabilir ve getirisinden faydalanabilir. ' Benim otelim sadece paket tur işe çalışabilir çünkü küçük bir sahil kasabasındayım' yada ' Anadoluda küçük bir şehirdeyim, işe yaramaz', veya ' Istanbul'dayım zaten herşeyi yapıyorum ' demeyin. Çünkü her otelin mutlaka pazarında ve otelinde gelir arttırımı fırsatları vardır. Örnek gelir arttırımı fırsatları için Senaryolar ve Çözümler sayfamıza göz atabilirsiniz.

Otelimde Gelir Yönetimi Desteğine İhtiyacım Olduğunu Nereden Bileceğim ?

 

Ücretsiz keşif desteğimizden faydalanıp, otelinizde gelir yönetimi alanındaki ihtiyaçlarınızı beraberce belirleyebiliriz.  Hemen bize ulaşın.

Benim Otelimi ve Benim Pazarımı Benden Nasıl Daha İyi Bilip Gelir Arttıracaksınız ?

 

Her pazardaki her otelin, gelir yönetimi açısından, mutlaka dokunulmamış  gelir arttırımı fırsatları vardır. Geliştirdiğimiz gelir arttırımı odaklı analiz modülleri ile bu gelir arttırımı fırsatlarını ortaya çıkarıyoruz. Otelinizin geçmiş performans verileri ve online seyahat acentelerinden alacağımız analitik veriler sayesinde otelinizin trendlerini gelir arttırımı aktiviteleri geliştirebilecek kadar yorumlayabiliyoruz.

Otelinizde Gelir Yönetimi Desteği İçin

Neden YieldXpert'i Seçmelisiniz ?

 • Otel ve Bölgesel seviyede edinilmiş 15 senelik uluslararası Gelir Yönetimi / Revenue Management tecrübesinin verdiği güven ve çözüm odaklı analitik yaklaşım ile size özel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

 • Tam zamanlı, kadrolu istihdam edilmiş gelir yönetimi müdürüne göre çok daha düşük maliyetli uzman gelir yönetimi hizmetine erişiminizi sağlıyoruz.

 • Bütçesi gelir yönetimi kadrosuna yetmeyen otel yöneticileri ve otel sahipleri ile proje bazlı çalışarak, fiyat stratejisi geliştirme, otel gelir yönetimi eğitimi, trend analizi, online satış geliştirme gibi stratejik otel gelir yönetimi hizmetlerimize, ihtiyaç duydukları süre boyunca ulaşabilmelerini sağlıyoruz.​​

 • Eğitim, oryantasyon ve otel prosedürleri bilgilendirmesi gerekmediği için, zaman kaybetmeden stratejik otel gelir yönetimi desteğini başlatabiliyoruz.

 • Otelinizin ihtiyaçlarını, sizin pazar bilgileriniz ve bizim gelir yönetimi  tecrübemiz ile harmanlayarak karşılıyoruz​.

 • Geliştirdiğimiz çeşitli otel gelir arttırımı odaklı analiz modülleri ile, gelir arttırımı için önemli alanları göz önüne alarak, temel gelir arttırıcı aktiviteleri liste halinde size sunuyor ve ekiplerinizi yönlendiriyoruz.

 • Otel websitesi ve online acentelerde (OTA) görünen içeriğin, gelir arttırıcı stratejilere destek verecek şekilde düzenlenmesini sağlıyoruz.

 • Ek gelirler dahil olmak üzere, tüm gelir kaynaklarını analiz ederek tüm ticari ekiplerin ( satış, pazarlama, rezervasyon, ön büro ) entegre olduğu, gelir arttırımı odaklı otel gelir yönetimi stratejisini oluşturuyor ve dilerseniz takip ediyoruz.

 • Ücretsiz ön keşif hizmeti sunuyoruz.

 • Freelance Gelir Yönetimi Hizmeti sunuyoruz

 • İhtiyaçlarınızı, bütçenize uygun çözümlerimiz ile karşılıyoruz.

 • Genel anlamada değil, kapsamlı ve detaylı danışmanlık ve destek hizmeti sunuyoruz.

 • Corona salgını gibi kriz süreçlerinin sonrası için en hızlı desteği bizden alabilirsiniz.

bottom of page